Domeček  Slaměnka   2009 - 2011 English

Místo  Klikni

O stavbě  Klikni

Kalendář prací  Klikni

Info pro příchozí  Klikni

Odkazy  Klikni

Kontakt  Klikni

Galerie  Klikni    Milí příznivci přírodního vlastnoručního stavění,

    představujeme Vám náš projekt stavby zahradního domečku "Slaměnky" ze dřeva pokáceného ve správné době, ze slámy,  z hlíny nakopané v místě, ze starých tašek - bobrovek a z dalších co nejvíce přírodních materiálů.
I když bude úplně mrňavý, jeho stavba se již táhne třetím rokem, protože se snažíme většinu si toho udělat sami (většinou ve složení 2 Tomové a Iva) a bydlíme zatím 200km daleko, ale naštěstí se najdou i přátelé, kteří přijedou pomoci, sem tam se objeví nějaký zájemce o brigádu a občas najmem nějakého místního anebo spřáteleného profíka - např. bagřík na náročnější zemní práce, kamaráda Jardu z blízké samoty na kamenné základy, Čejenovy tesaře na krov.
    Kdyby se mezi Vámi našel někdo, koho by naše stavba zajímala nebo kdo by se k nám rád vypravil, tak  se ozvěte a domluvíme se. Letos cca od poloviny července, až bude kompletní dřevěná kostra, bude možnost vyzkoušet si kladení bobrovek na střechu, stavění z balíků slámy a z vepřovic a práce s hlínou při omítání slaměných stěn.
Na těchto stránkách se snad dozvíte vše, co by Vás mohlo zajímat. Co by Vám přesto chybělo, zodpovíme rádi e-mailem či telefonem. 
Iva a Tomáš

Aktuálně... stavba kamen!